سه شنبه 1 اسفند 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
شورای حمل و نقل استان یزد برگزارشد

شورای حمل و نقل استان یزد برگزارشد

شورای حمل و نقل استان یزد با دستورکار بررسی سند حمل و نقل استان و همچمین بررسی برنامه های دستگاههای زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در یزد برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان،این نشست که با حضورمدیران دستگاههای عضو شورا و به میزبانی اداره کل هواشناسی برگزارگردید به موضوعات مختلفی در حوزه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای پرداخته شد.
دکتر محمدرضا نقصان محمدی رئیس شورای حمل و نقل استان یزد در این جلسه گفت : با تغییر رویکردی که در وزارت راه و شهرسازی شکل گرفته و همچنین تغییراتی که در ساختار نیروی انسانی و چارت سازمانی صورت پذیرفته موضوع حمل و نقل مورد تاکید وزارتخانه متبوع بوده و بر همین اساس در چارت تشکیلاتی جدید که به زودی به استانها نیز ابلاغ می شود، معاونتی تحت عنوان معاون حمل و نقل در ادارات راه وشهرسازی تشکیل خواهد شد که به تبع آن اداره ای نیز تحت عنوان اداره حمل و نقل  ترکیبی شکل می گیرد که در راستای سیاست های کلان این وزارتخانه در جهت همسو سازی و تقویت حمل و نقل استان فعالیت خواهد کرد .
نقصان محمدی با تاکید بر جایگاه استان در صنعت حمل و نقل کشور و موقعیت خاصی که استان یزد دارد به مباحث حمل و نقل ریلی و هوایی پرداخت و افزود: با پیگیری پروژه های متعددی که در حوزه ریلی توسط اداره کل راه آهن محقق شده است  ما شاهد اجرای پروژه هایی مثل  دوخطه شدن  راه آهن یزد هستیم که در آینده نزدیک ما  تردد قطار باری را به بیرون شهر هدایت خواهیم کرد. که این امرجدایی از تاثیرات خوبی که در حوزه شهری دارد موجب افزایش آرامش مردم نیز خواهد شد.
رئیس شورای حمل ونقل استان با اشاره به پروژه های حوزه ریلی به موضوع راه اندازی قطار حومه عقدا به مهریز پرداخت و افزود: این اقدام می تواند سفر بین استانی را  تسهیل بخشد و موجب کاهش حجم  ترافیک جاده ای وبه تبع آن حوادث احتمالی را به حداقل برساند.
این مقام مسئول در ادامه افزود : از جمله مواردی که در این حوزه پیگیری می شود موضوع قطار  برقی تهران یزد است که در دستورکار این شورا قرار گرفته  است .
مدیرکل راه وشهرسازی استان در این نشست به  پروژه های ساخت واحداث راههای استان پرداخت و خاطر نشان کرد : یکی از مهمترین پروژه های راهسازی در استان که در سالجاری عملیاتی خواهد شد آزاد راه نائین به انار است که دو قطعه  آن با مشارکت بخش خصوصی در حوزه استان یزد اجرایی خواهد شد. وی با اشاره  به پروژه های در دست احداث اداره کل  راه وشهرسازی استان گفت : محور یزد – بافق  با سرعت قا بل قبولی در حال احداث است و مشکلات مالی آن مرتفع گردیده وهمچنین ساخت محورندوشن به ورزنه ازدیگر پروژه های مهمی است که ساخت ابنیه آن آغاز شده و در آبنده نزدیک ارتباط استانهای یزد و اصفهان را برقرار می کند وی نیز به احداث محور بهاباد دربند اشاره کرد و افزود: ساخت این محورنیز تردد و دستری آسان استان یزد به بویژه شهرستانهای بهاباد و بافق را به استانهای کرمان و خراسان جنوبی بر قرار می سازد.
رئیس شورای حمل و نقل استان در خصوص حوزه هوایی استان افزود: ما در چند ماه گذشته شاهد ارتقاء کیفیت پروازی و افزایش تجهیزات ایمنی پرواز در فرودگاه یزد بوده ایم و با توجه به حضور و مشارکت  بخش خصوص، حمل و نقل هوایی استان شکل جدید به خودگرفته است وما شاهد افزایش مشارکت  شرکت های هوایی در جابجایی مسافر و بار هستیم  .     
در ابتدای این جلسه عمادی مدیرکل هواشناسی استان با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل،حاضرین را به وظایف واقداماتی که این دستگاه درجهت بهبود وضعیت پیش بینی های هواشناسی  صورت پذیرفته آشنا نمود .
در پایان این نشست هرکدام از مدیران حاضر به برنامه ها و چشم انداز های دستگاه خود پرداختند و گزارشی از عملکرد  حوزه کاری خود را به شورا ارائه نمودند.


شناسه خبر: 305
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 21 ارديبهشت 1396
بازدیدها: 1482

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.