سه شنبه 1 اسفند 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
ساخت و سازها هم باید به جهانی شدن یزد احترام بگذارند
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد:

ساخت و سازها هم باید به جهانی شدن یزد احترام بگذارند

نقصان محمدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در یونسکو با تاکید بر این نکته که ساخت و سازها باید با بافت غنی یزد سازگار باشد گفت: ساخت و سازها در یزد باید به اصول یک شهر جهانی احترام بگذارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، نقصان محمدی با اشاره به وضعیت مسکن استان اضافه کرد:
وضعیت مسکن از نظر کمی و کیفی مهم ترین بحث در امر خانه سازی استان است که از نظر ما کیفیت از کمیت دارای اهمیت بیشتری است.
وی ادامه داد: از دیرباز محل زندگی جایی برای آرامش و رفع نیازهای مادی و معنوی انسان بوده و یزد از این بعد یکی از بهترین ها در تاریخ است.نkقصان محمدی، خانه را محلی پر اهمیت برای تبلور فرهنگ عمومی دانست و تصریح کرد: سیاست ما در ساخت خانه باید محلی برای آرامش و درخور شان مردم یزد باشد. امروزه یزد تراکم جمعیت نزدیک به 40 نفر در هکتار دارد که میتوان با برنامه ریزی مناسب در زمینهای کوچک ساختمانهایی ساخت که مناسب نیازهای مادی و معنوی انسانها باشد.
اداره کل راه و شهرسازی استان برنامه دارد تا در زمینهای موجود مسکن اجتماعی را تعریف کند که نه تنها پاسخ نیازهای کمی، بلکه نیازهای کیفی نیز برآورده کند، که امیداروم این طرح در آینده به بافت های هدف ، شامل بافتهای حاشیه ای وفرسوده که به شدت کیفیت زندگی در این بافت ها پایین است کمک کند تا به هویت مکانی که برای زندگی ایده آل انسان است بازگردیم و به مردم عزیزمان کمک کنیم تابه مسکن باکیفیت که حق مسلم آنهاست برسند..
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه با اشاره به زندگی 310 هزار خانواده در استان، کمیت واحدهای مسکونی در یزد را مناسب دانست و گفت: واحدهای مسکونی یزد با تعداد خانواده های استان برابری می کند و حتی 50 هزار خانه خالی از سکنه داریم که باید برای آنها برنامه ریزی شود .
وی افزود: اکنون برنامه ما در استان کیفیت بخشی به بحث خدمات رسانی و ارتقای آرامش زندگی در استان است، ما امیدواریم با دو نگاه کمک مردم به خودشان و همچنین کمک های دولتی مسکن با کیفیت ارائه شود تا نیازهای کمی و کیفی استان را پاسخ دهیم.
مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به فعالیت عالی استان در بحث مسکن مهر گفت: مسکن مهر یزد به عنوان دومین استان کشور به پایان رسید و به نظر کارشناسان و مسئولین از بهترین مسکن مهرها از لحاظ کمی و کیفی است که ان شالله در ادامه مسیر بتوانیم پاسخگوی مردم عزیز باشیم..
نقصان محمدی افزود: انشالله با کمک دستگاههای مرتبط و طرح های بازآفرینی شهری بتوانیم امکان زندگی در بافتهای تاریخی را به نحو احسن فراهم کنیم.
وی با تاکید بر صیانت بافت تاریخی یزد ادامه داد: با توجه به جهانی شدن شهر یزد جدا از مراقبت ساخت و سازهایی که اتفاق می افتد، باید امکاناتی ایجاد شود که از مواد و مصالح سازگار با بافت تاریخی استفاده کنند و بتوانیم الگوهایی معرفی کنیم که اگر میخواهد بسازد چگونه بسازد، نه تنها برنامه داشته باشیم برای بازآفرینی بلکه برای ساخت و ساز هم باید برنامه داشته باشیم. که در این رابطه با راه اندازی دفتر منطقه ای تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی که به زودی در یزد مسقر‌ خواهد شد بتوانیم به این مهم دست یابیم

شناسه خبر: 420
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 09 آبان 1396
بازدیدها: 249

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.