یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
بیانیه  روز جهانی قدس

بیانیه روز جهانی قدس

قدس، فصل مبارزات خونین تاریخ “مقاومت اسلامی” است که برگ برگ آن، یادمان فریادی بی کرانه، مظلومیتی بی مرز و حماسه ای ماندگار از ایثار، شجاعت و شهادت است.

امام خمینی(س)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی و پرچمدار مبارزه با ظلم و ظالم در جهان معاصر، در روز شانزدهم مرداد سال ۱۳۵۸، آخرین جمعه‌ ماه رمضان هر سال را روز جهانی قدس نامیدند و همه‌ی مستضعفان و آزادی‌خواهان جهان را به پاسداری از قداست قدس و بزرگ‌داشت آن فراخواندند و با تعمیم آن به روز همگرایی جهان اسلام در دفاع از فلسطین و مستضعفین جهان فرمودند: “روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابلة مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابلة ملتها در مقابل ابرقدرتهاست… روز قدس روز اسلام است. روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد و باید به همة ابرقدرتها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطرة شما، به واسطة عمال خبیث شما، واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است.”
بیش از نیم قرن از جنایات سبعانه و نژادپرستانه قومی که خود را پیروان آیین مقدس یهود نامیده و یکتا پرستی موسی و معبد هیکل سلیمان را دستاویز اهداف استعمارگرانه و اشغال سرزمین مقدس قدس قرار داده بودند، می گذشت و هیچ ملت و قدرتی را یارای مقابله با آنان نبود تا زلزله بزرگ انقلاب اسلامی، مبتنی بر اصول “احیای فرهنگ دینی” و “نفی سلطه پذیری” پایه های مشروعیت اسرائیل را لرزاند و موجودیت آن را زیرسئوال برد.
اکنون شاهد موج گسترده آگاهی بخشی و آزادی خواهی ملت های آزاداندیش جهان هستیم. با این وجود امروز اسرائیل به رغم سیطره بر سرزمین فلسطین، همچنان از بحران عمیق هویت و مشروعیت رنج می برد و می کوشد تا با تربیت و حمایت عناصر جاهل و متحجر از گروه های بنیادگرا و تکفیری و تقویت تسلیحاتی آنها در انجام حملات کور تروریستی، منطقه و جهان را نا امن و بی ثبات کند و بر موج اسلام هراسی مولود جریان های افراطی دامن بزند. از سوی دیگر با تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی قدرت و عظمت اسلام را نزد افکار عمومی دنیا خدشه دار کند. هر چند امروز داعش زخمی تازه و رنج آور بر پیکره اسلام و صلح جهانی است.
اما مسلمانان ایران و جهان همگام با همه آزاداندیشان دنیا ظلم و خشونت و تروریسم را در هر نقطه ای از جهان و تحت لوای هر اسم و رسم و آیینی محکوم می کنند و با انسجام و وحدت و همدلی توطئه های شوم و ننگین استکبار جهانی را برملا و خنثی می نمایند. ملت شریف و آگاه ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر حضور یکپارچه خود را در راهپیمایی روز قدس به نمایش خواهند گذاشت.
کارکنان ولایتمدار و وفادار به آرمانهای انقلاب اسلامی این اداره کل طبق سنوات هرسال همگام با ملت پر شور و انقلابی در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد .

روابط عمومی و پایگاه مقاومت شهید موسی کلانتری

شناسه خبر: 331
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1396
بازدیدها: 769

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.