سه شنبه 1 اسفند 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
به زودی دفتر منطقه ای مر كز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازی در استان يزد راه اندازی خواهد شد

به زودی دفتر منطقه ای مر كز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازی در استان يزد راه اندازی خواهد شد

با حضور جمعی از کارشناسان و اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به استان یزد موافقت شد دفتر منطقه ای این مرکز در استان یزد راه اندازی شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد به نقل از دکترعلوی مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی : براساس تکالیف بالا دستی در مرکز و تشکیل دفاتر منطقه ای در استانها ی مختلف و همچنین تاکید مقام عالی وزارت در ستادملی باز آفرینی شهری که مشخصا" با توجه به جهانی شدن شهر یزد ،مطالعات و پژوهش های مورد نیاز در خصوص مصالح گلی و خشتی در این استان مورد تاکید قرار داده، راه اندازی دفتر منطقه ای در این استان در الویت این مرکز قرار گرفته است .
وی افزود: این سفر که با هماهنگی جناب آقای دکتر شکرچی زاده رئیس محترم مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و آقای دکتر نقصان محمدی مدیرکل راه وشهرسازی استان برنامه ریزی شده بود، مقررگردید در راستای تعیین محور های عملکرد دفتر منطقه ای این استان و با توجه به ظرفیتهای بومی و بسیار خوب و ارزنده ای که در حوزه های مختلف معماری و شهرسازی برخوردار است پرداختن به معماری خشتی وگلی در الویت تحقیقات پژوهشی این مرکز باشد .
این مقام مسئول با تاکید بر وظایف این دفتر در استان افزود محور های دیگری که مورد توجه خواهد بود توسعه شتاب نگاری و پرداختن به رویه های بتنی بجای رویه های آسفالتی و همچنین اخذ
گواهینامه های فنی قیر و آسفالت و تعیین حرایم گسل و زلزله که به حمدا... در یزد کمتر شاهد آن هستیم از جمله مواردی است که در این دفتر مورد پژو هش خواهد بود .
مدیر کل دفترریاست اظهار امیدواری کرد با توجه به پیگیری های خوب مدیرکل محترم استان در تامین منابع مورد نیاز در جهت تجهیز نمودن دفتر منطقه ای در این استان انشاا... به زودی شاهد راه اندازی دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در استان یزد باشیم.

شناسه خبر: 373
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1396
بازدیدها: 654

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.