سه شنبه 1 اسفند 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
بررسی آخرین وضعیت پروژه های اقتصاد  مقاومتی در حوزه حمل و نقل استان
در نشست کارشناسان شورای حمل و نقل استان یزد مطرح شد :

بررسی آخرین وضعیت پروژه های اقتصاد مقاومتی در حوزه حمل و نقل استان

امروز کارشناسان شورای حمل و نقل استان با محوریت پروژه های اقتصاد مقاومتی در بخش حمل و نقل، در محل اداره کل راه و شهرسازی استان به ریاست دکتر نقصان محمدی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان یزد در این نشست تخصصی که جمعی ازکارشناسان این شورای، مدیرکل دفترفنی استانداری، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، صنعت و معدن و میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری حضور داشتند به موضوع پروژه های مختلف حمل و نقلی استان در بخش اقتصاد مقاومتی پرداختند.
رئیس شورای حمل و نقل استان با اشاره به پروژه های حمل و نقل درسال گذشته و همچنین سالجاری گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک استان درمقوله حمل و نقل جاده ای، هوایی و ریلی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، حمل و نقل ترکیبی مورد توجه قرار گرفته و این موضوع تحولی را در صنعت حمل و نقل استان به ارمغان خواهد آورد .
دکتر نقصان محمدی با تاکید بر دستور استاندار محترم، در پیگیری پروژه هایی که با موضوع اقتصاد مقاومتی مد نظراست، خاطر نشان کرد: ما قصد تعریف پروژه جدید در این حوزه نداریم و به دنبال پیگیری اعتبار جدید یا افزایش اعتبار نیستیم ، لذا به همین منظور همه تلاش ما برای اتمام پروژه های فعال بکارخواهیم بردو قطعا" الویت ما در این بخش توجه و بهره مندی از پروژه هایی است که درکوتاهترین مدت، به بازدهی سریع می رسند و می توان در بلند مدت از آن بهره برداری نمود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه با پرداختن به نقش جهانی شدن شهر یزد در حوزه حمل ونقل استان افزود: در حوزه گردشگری ارتقاء سطح کیفی حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای مورد تاکید استان است و در همین خصوص با اجرای پروژه های احداث راه ندوشن ورزنه و همچنین بهاباد- دربند– نایبند، ما اتصال کریدور شرق به غرب را کامل خواهیم کرد.
در ادامه این نشست سیدرضا خادمی مدیرکل دفتر فنی استانداری که مهمان این نشست تخصصی بود، با اظهار خرسندی از تعامل و هماهنگی خوب و مناسب بین دستگاههای حمل و نقل استان خاطر نشان کرد: اهمیت و نگاه استان به موضع پروژه های زود بازده در حوزه حمل و نقل استان اهتمام به خاتمه پروژه های نیمه تمام در این بخش می باشد.
وی با استقبال از اجرای طرح حمل و نقل ترکیبی در استان افزود: این طرح می تواند در همگرایی و سرعت بخشیدن به پیشبرد طرحهای حمل و نقل استان کار ساز باشد. در پایان این نشست هرکدام از دستگاههای عضو، ضمن ارائه گزارشات خود به بیان دیدگاه های کارشناسی در این زمینه پرداختند.

شناسه خبر: 365
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1396
بازدیدها: 687

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.