یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی بافق و بهاباد

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی بافق و بهاباد

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی طی سفری یک روزه به استان یزد از پروژه های در دست احداث شهرستان های بافق و بهاباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد: امینی در این سفر با عزیمت به شهرستان بافق از محور یزد-بافق بازدید و از نزدیک، روند پیشرفت پروژه را مورد ارزیابی قرار داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص این محور گفت:خوشبختانه تمام مشکلات و مسائل این پروژه برطرف شده و جلسه خوبی با پیمانکار و مشاور این طرح داشتیم که قرار شد مدیرکل راه و شهرسازی استان با تنظیم یک برنامه ریزی مناسب10کیلومتر دیگر این محور را تا پایان تیرماه سالجاری و باقیمانده این محور که حدود 12 کیلومتر می باشد را تا شهریور همین امسال مورد بهره برداری قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد:در طول این محور یک پل با چند دهانه10متری وجود دارد که با توجه به اهمیت این پروژه،برای آن پیمانکار جداگانه ای در نظر گرفته شده است که انشاالله تا شهریور سالجاری شاهد بهره برداری از این پروژه نیز خواهیم بود.
این مقام مسئول در خصوص تامین اعتبار این پروژه گفت: خوشبختانه این پروژه مشکل مالی ندارد و با توجه به تمهیداتی که در سفر ریاست جمهوری به استان انجام شده مشکلات مالی پروژه حل شده و همچنین مشکلات فنی خاصی هم وجود ندارد و امیدواریم این پروژه طبق برنامه زمانبندی به بهره برداری برسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به شهرستان بهاباد رفت و از پروژه های راهسازی در این شهرستان نیز بازدید کرد.
وی در خصوص محور بهاباد به سمت بافق گفت: پیگیر هستیم مجوزی را از سازمان برنامه و بودجه بگیریم که انشاالله بتوانیم این محور را هم در اولین فرصت ممکن اجرايي كنيم.
امینی در خصوص اعتبارات تخصیص یافته در مورد این پروژه گفت:یکسری اعتبارات در اختیار فرمانداری ها قرار گرفته و حدود 1000 تن قیر در این خصوص تامین شده که امیدواریم حدود 5کیلومتر این محور به زودی به بهره برداری برسد.
وی در ادامه این سفر از محور بهاباد –دربند بازدید نمود و با تاکید بر اهمیت این پروژه افزود:این محور مدت مدیدی است که شروع شده و در طول این مسیر هیچ روستا یا منطقه جمعیتی وجود ندارد که بخواهد خدمت بگیرد ولی اجرای این پروژه با توجه به اینکه شهرستان بهاباد را از بن بست خارج می کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است این محور که بهاباد را به دربند و سپس به نایبند متصل می کند به طول حدود 105 کیلومتر می باشد که قرار است مدیرکل راه و شهرسازی استان برآورد لازم را در خصوص تامین اعتبار پیگیری نماید.
در ادامه این سفر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر پروژه های مهم استان نیز بازدید کرد و عملکرد این اداره کل را در حوزه راهسازی خوب ارزیابی نمودشناسه خبر: 296
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 09 ارديبهشت 1396
بازدیدها: 1190

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.