یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
اجرای طرح‌های حمل و نقل ترکیبی اولویت اجرایی یزد
مدیرکل راه شهرسازی یزد خبر داد؛

اجرای طرح‌های حمل و نقل ترکیبی اولویت اجرایی یزد

مدیرکل راه و شهرسازی یزد با بیان این که برخی از طرح‌های اجرایی این اداره کل محرک توسعه شهری هستند،‌ گفت: اجرای طرح‌های حمل و نقل ترکیبی اولویت اجرایی مدیریت توسعه شهری استان یزد است.

محمدرضا نقصان‌محمدی با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، اظهار کرد‌: فعالیت‌های این اداره کل در استان به سه حوزه عمده مسکن، شهرسازی و حمل و نقل تقسیم می‌شود.
وی با بیان این‌که سه حوزه فعالیت راه و شهرسازی به طور مستقیم با دغدغه‌های مردم ارتباط دارند، برگزاری منسجم جلسات شورای حمل و نقل عمومی استان که شامل دستگاه‌هایی نظیر راه‌آهن، فرودگاه، هواشناسی، شرکت ساخت، آزمایشگاه مکانیک خاک ،  هواپیمایی و راهداری و حمل و نقل جاده ای می‌شود از جمله اقدامات انجام شده در راستای تدوین برنامه‌های راهبردی و کاربردی در استان یزد است.
مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه نگاه برنامه‌ای را سیاست‌گذار کلان این اداره کل در استان دانست و بیان کرد:‌ حمل و نقل ترکیبی به منظور ارتباط حمل و نقل ریلی با هوایی و جاده‌ای در مقیاس ملی مهمترین هدف برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اداره کل راه و شهرسازی یزد است.
 نقصان‌محمدی با بیان این که استان یزد به دلیل موقعیت جغرافیایی از جمله استان‌های استراتژیک کشور است،‌گفت: اگر طرح‌های ارتباطی در حوزه‌های مختلف حمل و نقلی در استان تعریف شود،‌ مسیر را برای رسیدن به اهداف کلان حمل و نقل ترکیبی در کشور باز می‌شود.
این مقام مسئول دوخطه کردن راه‌آهن یزد با 70 درصد پیشرفت فیزیکی، توسعه و ارتقای فرودگاه شهید صدوقی و توسعه پروازهای استان در سال گذشته را از دیگر اقدامات انجام شده استان یزد در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل ارتباطی عنوان کرد و افزود: ‌جذب مشارک عمومی از جمله ویژگی طرح‌های در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اقدامات انجام شده و در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، خاطرنشان کرد:‌ آغاز احداث آزادراه نطنز-انار با طول 483 کیلومتر از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار این اداره کل است.
نقصان‌محمدی در ادامه داد با بیان این که قطعه نایین-اردکان از جمله محورهای پرترافیک استان یزد است، تصریح کرد: بیش از 80 درصد جمعیت استان در دشت یزد-اردکان مستقر هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی یزد ایجاد زمینه‌های بازنگری شهری را از دیگر ویژگی‌های احداث این آزادراه در استان دانست و بیان کرد: درصد ترافیکی سنگین در قطعه اردکان- مهریز 70 درصد است.
وی پیشنهاد ایجاد قطار منطقه‌ای را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد و ادامه داد:‌ با توجه به این که توسعه حمل و نقل ریلی از جمله راهکارهای موثر در توسعه شهری است،‌ ایجاد قطار منطقه‌ای از عقدا تا مهریز پیشنهاد اولیه اداره کل راه و شهرسازی یزد است.
این مقام مسئول در ادامه با بیان این که برخی از طرح‌های شهرسازی محرک توسعه شهری هستند، گفت: طرح‌های در دستور کار اداره راه و شهرسازی استان به دو بخش طرح‌های بزرگ و طرح‌های کوچک تقسیم می‌شوند.
نقصان‌محمدی با اشاره به این که طرح هالی بزرگ ماندگار و طرح‌های کوچک زیبا چشم‌نواز هستند، خاطرنشان کرد: احداث بزرگراه یزد- بافق، طرح ندوشن-ورزنه، طرح یزد-طبس، یزد-ابرکوه، مروست-ابرکوه و سورمق از جمله اقدامات انجام شده در دستور کار این اداره کل است.

شناسه خبر: 300
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 12 ارديبهشت 1396
بازدیدها: 1235

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.