یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
آمادگی دستگاه های حمل و نقل استان در مقابله با بحران وحوادث احتمالی

آمادگی دستگاه های حمل و نقل استان در مقابله با بحران وحوادث احتمالی

با حضور مدیران کل دستگاه های حمل و نقلی استان جلسه کارگروه تخصصی حمل و نقل،شریانهای حیاتی،بلایای جوی و طوفان به ریاست مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد: این نشست که با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری و سایر مدیران حوزه حمل و نقل استان برگزار شد، میزان آمادگی دستگاه های حمل و نقلی استان در زمان بحران ومقابله با حوادث احتمالی مورد ارزیابی قرار گرفت.
دکتر نقصان محمدی با تاکید بر نقش مهم حمل و نقل در حوزه های ریلی،هوایی و زمینی در زمان بحران گفت:با توجه به تغییرات ساختاری که در وزارت راه و شهرسازی اتفاق افتاده وبر اساس دستورالعمل اخیر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، مسئولیت دبیری کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استانی ومدیریت بحران و پدافند غیرعامل را به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها محول نموده است و به همین منظور این کارگروه تخصصی که مسئولیت خطیری را در ایجاد هماهنگی بین دستگاهها را برعهده دارد با یک استراتژی مناسب و برنامه ریزی دقیق بتواند  دستگاه های عضو این کارگروه را به سمت اهداف این کمیسیون سوق دهد.
این مقام مسئول افزود:انشاءالله با حضور مستمر مدیران دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل استان، بتوان مهمترین مسئولیتی که در زمان بحران به عهده این بخش می باشد را به نحو احسنت اجرایی نماید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به مسئولیت های هرکدام از دستگاه های عضو این کارگروه خاطر نشان کرد:خوشبختانه با وجود همدلی و همگرائی موجود این تعاملات در بخش حمل و نقل حاکم است و با هماهنگی که بین دستگاه های  مختلف حمل و نقل وجود دارد این انتظار می رود که در مواقع بحران، دستگاه های مربوطه آمادگی لازم را داشته باشند.
در ادامه این نشست مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد که مهمان ویژه این جلسه بود باابراز رضایت از عملکرد دستگاه های عضو این کارگروه گفت:هدف این نشست بررسی میزان آمادگی این حوزه در مقابل حوادث و مخاطرات احتمالی می باشد که نقش مهمی را در زمان بحران ایفا خواهد کرد.
هادی نسب با تاکید بر برنامه های سال 96 افزود:امسال با برنامه ریزی هایی صورت گرفته مانورهای ویژه ای در همه حوزه ها برگزار خواهیم کرد که امیدوارم دستگاه های حمل و نقل استان نیز کمافی السابق با محوریت اداره کل راه و شهرسازی در برگزاری این مانورها ما را یاری نمایند.
در پایان این جلسه هرکدام از مدیران حوزه حمل ونقل گزارشی از اقدامات خود را در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بیان داشتند

شناسه خبر: 295
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 03 ارديبهشت 1396
بازدیدها: 1243